Azərbaycan Respublikasının Korrupsiyaya qarşı mübarizə üzrə Komissiyasının 2025-ci ilin ikinci yarımilinə dair iş planı
1.    GRECO-nun 5-ci dəyərləndirmə raundu çərçivəsində verilmiş və icrası mümkün tövsiyələrə dair müvafiq işlər görülməsi (iyul–dekabr 2025-ci il)
2.    Qiymətləndirilməsi və təhlili Komissiyaya həvalə edilmiş milli fəaliyyət planlarının icra vəziyyətinə dair dövlət orqanlarından (qurumlarından) daxil olan məlumatların ümumiləşdirilərək təhlilinin həyata keçirilməsi (iyul–dekabr 2025-ci il)
3.    Dövlət və bələdiyyə orqanlarında, dövlət və ya bələdiyyə mülkiyyətində olan və ya paylarının (səhmlərinin) nəzarət zərfi dövlətə və ya bələdiyyəyə məxsus olan hüquqi şəxslərdə, publik hüquqi şəxslərdə və büdcə təşkilatlarında korrupsiya risklərinin idarə edilməsi Qaydaları layihəsinin Komissiyanın aidiyyəti işçi qruplarında müzakirəsinin təmin edilməsi (iyul–dekabr 2025-ci il)
4.    Korrupsiyaya qarşı mübarizə və şəffaflıq sahəsində beynəlxalq reytinqlərdə ölkəmizin mövqeyinin yaxşılaşdırılması məqsədilə bu sahədə mövcud problemlərin Katiblik tərəfindən təhlili və onların həlli yollarına dair təkliflər verilməsi (iyul–dekabr 2025-ci il)
5.    Korrupsiya ilə mübarizə sahəsində qrant müsabiqələrinin elan edilməsi (iyul–dekabr 2025-ci il)
6.    Korrupsiya ilə mübarizə sahəsində ixtisaslaşmış beynəlxalq təşkilatlarla (GRECO, OECD, MONEYVAL və digərləri) əməkdaşlığın davam etdirilməsi və Birləşmiş Ərəb Əmirliklərinin Hesablama Qurumu ilə əməkdaşlıq istiqamətlərinin müəyyənləşdirilməsi (iyul–dekabr 2025-ci il)
7.    “Antikorrupsiya hüququ” tədris vəsaitinin hazırlanması üzrə işlərin davam etdirilməsi (iyul–dekabr 2025-ci il)
8.    Birləşmiş Millətlər Təşkilatının Korrupsiya əleyhinə Konvensiyasının İştirakçı Dövlətlərinin Konfransında iştirakla bağlı hazırlıq işlərinin görülməsi və iştirakın təmin edilməsi (sentyabr–dekabr 2025-ci il)
9.    Birləşmiş Millətlər Təşkilatının Korrupsiya əleyhinə Konvensiyasının Tətbiqinin Təftişi Mexanizminin birinci fazasında Azərbaycan Respublikasına dair hazırlanmış 2016–2021-ci illər üzrə icmal hesabat layihəsinin öyrənilməsi (oktyabr–noyabr 2025-ci il)

Work Plan of the Anti-Corruption Commission of the Republic of Azerbaijan for the Second Half of 2025
1. Carrying out the necessary work on the recommendations issued within the framework of GRECO’s 5th Evaluation Round that are feasible for implementation (July–December 2025)
2. Summarizing and analyzing the information submitted by state bodies (institutions) on the implementation status of national action plans whose assessment and analysis have been assigned to the Commission (July–December 2025)
3. Ensuring the discussion of the draft Rules on the Management of Corruption Risks in state and municipal bodies, state-owned or municipally-owned legal entities, public legal entities, and budgetary organizations within the relevant working groups of the Commission (July–December 2025)
4. Analyzing existing problems in the field of anti-corruption and transparency by the Secretariat and submitting proposals on solutions in order to improve the country’s position in international rankings in this area (July–December 2025)
5. Announcing grant competitions in the field of combating corruption (July–December 2025)
6. Continuing cooperation with international organizations specialized in combating corruption (GRECO, OECD, MONEYVAL and others) and identifying areas of cooperation with the Accountability Authority of the United Arab Emirates (July–December 2025)
7. Continuing work on the preparation of the “Anti-Corruption Law” teaching manual (July–December 2025)
8. Carrying out preparatory work and ensuring participation in the Conference of the States Parties to the United Nations Convention against Corruption (September–December 2025)
9. Reviewing the draft executive summary report prepared on Azerbaijan for 2016–2021 within the First Cycle of the Implementation Review Mechanism of the United Nations Convention against Corruption (October–November 2025)